EXPERIMENTY

Tuto část webu jsem věnoval svým “experimentálním” projektům. I když se nejvíce věnuji krajinám, baví mě z oboru fotografie naprostá většina – od makra až po astronomii. Zde naleznete fotografie většinou skládané v různých programech, které znatelně ovlivňují fotografii a proto je chci umístit na trochu jiné místo než ostatní.

Vosa, léto 2016 Od mého kamaráda, který studuje biologii jsem dostal návrh, zda-li bych nechtěl zkusit vyfotit makro různých stádií vosy. Měl vzorky připravené v lihu přímo z vosího hnízda a tak jsem na to kývl. Doma jsem si udělal malé studio a nafotil cca 30 fotografií různé hloubky ostrosti. V počítači jsem je složil pomocí programu Helicon Focus a nakonec ořezal v PS a složil do jednoho velkého celku.

Plné rozlišení

Zatmění Slunce, jaro 2015 Když jsem zjistil, že proběhne zatmění Slunce, hned jsem věděl, že to chci zkusit vyfotit a má zvědavost, jak to dopadne tomu ještě více přispěla. Navíc jsem věděl, že budu moct použít astronomický dalekohled s 800mm ohniskem, který jsem měl možnost si půjčit. Škoda, že jsem přes něj nakonec nefotil, protože jsem neměl dostatečně velký filtr a tak jsem se musel spokojit s 200mm teleobjektivem, který jsem zkombinoval s rentgenovým snímkem, byl dostatečně tmavý. Jednotlivé fotografie opět spojeny pomocí PS do jedné.

Plné rozlišení

Balanced stones, 2015 V létě 2015 jsem objevil “Gravity Glue / Balanced stones”. Jde o stavění kamenů na špičku nebo nějaký jiný nestabilní bod, přičemž se musí najít správné těžiště a vyvážení. Nevěřil jsem tomu, že je něco takového možné, dokud jsem to nevyzkoušel. Není to zas tak těžké, pokud nestavíme mnoho kamenů na sebe. Efekt je dokonalý a stavění je příjemné vyplnění času v přírodě.

Tady je vidět, když to někdo dotáhne na jiný level. Video od gravity umělce, co se jmenuje Michael Grab a vůbec poprvé mi ukázal, že něco takového je možné.